Martine van der Meijden
Dagvoorzitter & presentatrice
2026 - week 39

Ik gun het iedereen om te leven en te laten leven

Weet je wat ik vind? Helemaal niks, en dat gun ik jou ook. Want het is heerlijk om ergens gewoon eens even niks van te vinden en er gewoon te zijn, te luisteren, te plaatsen en weer door te gaan met je leven.

Als dagvoorzitter is het een van mijn kerntaken om per definitie nergens iets van te vinden. Mijn mening doet er niet toe, en dat is maar goed ook. Je moet observeren, luisteren, doorvragen en spiegelen. Alleen dan haal ik het beste en meest waardevolle in de ander naar boven.
Maar zodra ik een van de social media apps open en comments ga lezen, valt m’n mond er soms van open. Zo veel ongevraagde meningen, ongevraagd advies en hier en daar zelfs keiharde haatberichtjes. Zelf heb ik ze laatst ook voor het eerst gekregen, die haat-comments, en ik begrijp daar werkelijk niks van.

Hoe komt het dat wij als mens constant de neiging hebben (ongevraagd) onze mening te uiten, vóórdat we de boodschap daadwerkelijk hebben ontvangen of hebben geprobeerd te begrijpen waar die vandaan komt. Luisteren we nog wel? Moeten we overal maar wat van vinden en dat direct de wereld in slingeren? En wat proberen we te bereiken met al dat commentaar?

Wanneer je bijvoorbeeld meedoet aan een tv-programma en toevallig een bijzonder karakter bent (ik noem geen namen, maar iets met kippetjes, superlatieve uitspraken en een niet bestaand deel 2), dan verdien je het naar mijn mening nog steeds niet om zoveel haatdragend commentaar te krijgen (waar hij overduidelijk niks mee gaat doen).
Ik gun het iedereen om te leven en te laten leven. Smile and wave, en weer doorgaan met je eigen leven.

Martine van der Meijden
Dagvoorzitter & presentatrice