De Enschede Marathon volg je bij RTV Oost
Op zondag 12 april doet RTV Oost live verslag van de 56e editie van de Enschede Marathon. Kijk vanaf 09.30 uur mee naar een live verslag van dit evenement vanuit Enschede op alle kanalen van RTV Oost. Ook op Radio Oost is er regelmatig verslag.
De omroep van Overijssel pakt rondom de marathon extra uit met aanvullende programmering. In aanloop naar het evenement is er een symposium en een indringende documentaire.
“De Enschede Marathon is voor ons veel meer dan alleen een sportevenement; het is een verhaal van prestatie, emotie en verbondenheid in de regio. Met het symposium, de documentaire Oververhit én het liveverslag op de dag zelf willen we alle kanten van dit bijzondere evenement laten zien. We volgen niet alleen de topprestaties, maar ook de persoonlijke verhalen die deze marathon zo uniek maken,” zegt Tijmen van Wissing, eindredacteur sport bij RTV Oost.
Enschede Marathon
De organisatie van de oudste marathon van Nederland en West-Europa verwacht dit jaar maar liefst 20.000 deelnemers uit binnen- en buitenland aan de start. Er zijn verschillende afstanden: de 1 km (Kidsrun), de 5 km, de 10 km, de halve marathon en natuurlijk het hoofdonderdeel, de hele marathon van 42,195 kilometer. RTV Oost volgt live de regionale, nationale en internationale topatleten en de vele recreanten. De tv-presentatie en het radioverslag van de Enschede Marathon is in handen van Esther Rikken en Bastiaan Kleinjan. Het wedstrijdcommentaar wordt verzorgd door Paul Schabbink. Co-commentator is atletenmanager Michel Boeting.
TV Oost, YouTube, oost.nl, zondag 12 april, live om 09.30 uur
Get Ready symposium
Hardlopen is populairder dan ooit en zeker bij een voorjaarsmarathon is iedereen vol goede moed. Tijdens het Enschede Marathon symposium Get Ready gaat Tijmen van Wissing onder meer in gesprek met thermofysioloog Coen Bongers over hitteproblematiek tijdens inspanning. Waarom kunnen sporters oververhit raken? Wat zijn de gevaren van een hitteberoerte (overlijden, maar ook langdurige klachten) en hoe kun je het eventueel voorkomen. Én voedingsdeskundige Henk-Jan Koershuis. Deze enthousiaste sportieve Overijsselaar zal de drie fasen van het gebruik van sportvoeding duiden.
oost.nl, RTV Oost-app, vrijdag 3 april
Documentaire Oververhit
Hij was jong, gezond en goed getraind. Tóch rende de 25-jarige Jesper zijn dood tegemoet tijdens de halve marathon van Enschede in 2025. Oorzaak: een hitteberoerte. En hij is niet de enige: honderd meter voor de finish van een andere loop stort Djurre (ook 25) in elkaar. Hoe kan dat? Wat is een hitteberoerte? Hoe herken je het? Waarom zijn vooral goed getrainde jonge mannen de dupe? En vooral: hoe kan je het voorkomen? In deze documentaire gaan de makers op zoek naar de antwoorden.
TV Oost, zaterdag 4 april, 18.25, 20.25 en 22.25 uur.
Bron: RTV Oost/BM

