NOS verkoopt deel uitzendrechten WK 2026
De NOS verkoopt een deel van de uitzendrechten van het WK voetbal volgend jaar aan commerciële partijen. De wedstrijden van het Nederlands elftal blijven te zien via de publieke omroep, maar andere duels verhuizen via sublicenties naar andere zenders. Dat vertelde NOS Sport-hoofdredacteur Xander van der Wulp bij Humberto.
Het besluit volgt op aangekondigde bezuinigingen bij de publieke omroep, die vanaf 2027 in totaal 156 miljoen euro moet besparen. Volgens Van der Wulp is het noodzakelijk om niet meer alle wedstrijden zelf uit te zenden. De hoofdredacteur noemde RTL, SBS, ESPN, Viaplay en Ziggo Sport als mogelijke kandidaten.
Het WK voetbal 2026 vindt van 11 juni tot en met 19 juli 2026 plaats in de VS, Mexico en Canada. Het toernooi telt voor het eerst 48 deelnemende landen en 104 wedstrijden, waarvan een groot deel in de Nederlandse nacht plaatsvindt. De NOS verwierf afgelopen september de uitzendrechten voor de WK’s van 2026 en 2030 (in Marokko, Portugal en Spanje).
Sublicentiëren zal de NOS waarschijnlijk veel inkomsten opleveren, maar de zender loopt ook reclame-inkomsten mis. In 2024 zond NOS het EK voetbal uit. Zo keken bijna 6 miljoen mensen naar de wedstrijd Nederland-Frankrijk. Dit vertaalde zich die zomer in een sterke stijging in de kijkcijfers van live lineaire televisie.
De uitzendingen van de NOS tijdens het WK voetbal in 2022 bereikten in totaal 13,8 miljoen mensen, waarbij de best bekeken wedstrijd de kwartfinale tussen Nederland en Argentinië was met 5,6 miljoen kijkers. De halve finale tussen Nederland en Argentinië tijdens het WK 2014 is met 9,1 miljoen kijkers het meest bekeken tv-moment aller tijden.
Bron: Nu.nl/Telecompaper