Kees Tol moet na negen jaar stoppen als presentator vtwonen
Kees Tol moet na dit seizoen stoppen als presentator van het SBS6-woonprogramma vtwonen: Weer verliefd op je huis. Talpa, SBS6 en vtwonen willen “een frisse wind door het programma heen laten waaien”, deelt de Volendammer op Instagram.
“Ik val maar gelijk even met de deur in huis, want wat is er aan de hand?”, begint Tol zijn video. “Na bijna negen jaar ga ik stoppen met het presenteren van vtwonen: Weer verliefd op je huis.” Hij presenteert het programma sinds 2018, toen hij de opvolger werd van Viktor Brand.
Tol vertelt dat Talpa, SBS en het merk vtwonen na al die jaren behoefte hebben aan vernieuwing. “Ik snap dat als tv-maker, maar dat heeft ook consequenties voor mij. Ik moet mijn presentatiestokje helaas overdragen aan een van mijn collega’s.” Tol weet niet wie dat is.
De 44-jarige Volendammer benadrukt dat het besluit om te stoppen niet bij hem vandaan kwam. “Het is niet mijn eigen keuze geweest. Ik moet ermee dealen. Maar natuurlijk wil ik mijn opvolger ontzettend veel succes wensen.”
Tol is dit seizoen nog te zien in elf “kakelverse” afleveringen van het woonprogramma, maar daarna is het klaar voor hem. “Na dit seizoen is het wat mij betreft en wat vtwonen betreft echt afgelopen.”
Talpa heeft inmiddels aan RTL Boulevard bevestigd dat Tol na dit seizoen niet meer aan vtwonen: Weer verliefd op je huis verbonden is. “We zijn Kees dankbaar voor de vele seizoenen waarin hij het programma heeft gepresenteerd en er altijd zijn eigen draai aan heeft gegeven”, staat in een verklaring. “We kijken uit naar een nieuwe samenwerking met Kees in de toekomst.”
Bron: Nu.nl/BM

