Even tot hier-makers verbaasd door succes Oekraïne-actie
Niels van der Laan en Jeroen Woe hadden niet verwacht dat hun actie voor Oekraïne in het afgelopen seizoen van Even tot hier zo succesvol zou zijn. In de afleveringen werd geld opgehaald voor ambulances in Oekraïne.
Er werd in totaal ruim 3 miljoen euro ingezameld, waarmee tot dusver 64 ambulances en evacuatievoertuigen konden worden gekocht. “Dat was helemaal belachelijk, dat het ons zo gelukt is”, zei Van der Laan zondag in het NPO Radio 1-programma De Perstribune. “En dat er zo’n sterke achterban is, een club kijkers die er zo achter ging staan, hadden we nooit verwacht.”
De in Nederland woonachtige Oekraïense accordeonist Oleg Lysenko was het boegbeeld van de actie. Hij haalde met benefietconcerten geld op voor medische hulp. “We spraken Oleg en hij zei: ‘Ik hoop zo dat we 100.000 euro ophalen'”, zegt Van der Laan. “Ik dacht: je moest eens wéten. Het was fascinerend, heel top.”
De actie voor Oekraïne is in de race voor de Televizier-Ring Impact. In deze categorie zijn tien acties genomineerd. Het Sinterklaasjournaal, waarin Van der Laan te zien is als Hoofdpiet, is dankzij de noodpakketactie ook genomineerd. In totaal bestelden meer dan twee miljoen kijkers een virtueel noodpakket nadat daar in Het Sinterklaasjournaal toe was opgeroepen.
Bron: Nu.nl/BM
