BNNVARA viert honderd jaar omroepgeschiedenis
vrijdag 17 oktober 2025

BNNVARA viert honderd jaar omroepgeschiedenis

Op 1 november viert BNNVARA het honderdjarig bestaan. Precies een eeuw na de oprichting van de VARA in 1925 staat de programmering volop in het teken van deze mijlpaal. Met specials en terugblikken wordt de rijke geschiedenis van de omroep gevierd én tegen het licht gehouden.

Met als hoogtepunt de 7 uur durende uitzending De nacht van 100 jaar BNNVARA op NPO 1. Daarnaast is er de speciale editie Per Seconde Wijzer: De Herkansing, komt de VARAGids met een jubileumnummer en start er een brede jubileumcampagne.

De nacht van 100 jaar BNNVARA
In de nacht van 1 op 2 november presenteren Astrid Joosten en Erik Dijkstra De nacht van 100 jaar BNNVARA. Vanaf middernacht ontvangen zij programmamakers van vroeger en nu. Ze blikken terug op hoogte- en dieptepunten uit het rijke omroepverleden. Wat blijft overeind? Wat schuurt? En wat zou vandaag anders worden gemaakt?

De nacht wordt een feest van herkenning én reflectie: van Kopspijkers tot De Sterrenshow van Willem Ruis, van Koning Klant tot Zo is het toevallig ook nog eens een keer, en van Open en Bloot tot Spuiten en Slikken. Bijna niets blijft onbesproken en veel moois wordt nog één keer bekeken. De nacht van 100 jaar BNNVARA is van zaterdag 1 op zondag 2 november, van 0.00 tot 7.00 uur te zien te zien bij BNNVARA op NPO 1.

Per Seconde Wijzer: De Herkansing
In het kader van het jubileum komt Per Seconde Wijzer met een unieke editie: De Herkansing. Zes spelers die ooit nipt verloren in de vierde ronde krijgen een tweede kans, waaronder één Belgische kandidaat, omdat ook in België trouw naar de quiz wordt gekeken. De winnaar gaat naar huis met het geldbedrag dat de vorige keer net niet gewonnen werd. Per Seconde Wijzer: De Herkansing is van 27 t/m 30 oktober dagelijks om 19.55 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2.

Presentator Erik Dijkstra: “Ik verloor ooit in de seizoensfinale van De Slimste Mens door een enorme stommiteit, en lag daar maanden wakker van. Ik weet zeker dat Per Seconde Wijzer vierde-rondeverliezers dat ook hebben. Nu de omroep honderd jaar bestaat, willen we hun verhaal horen én ze een tweede kans geven.”

Ook komt er een jubileumeditie van de VARAgids uit en wordt in De Nieuws BV op NPO Radio 1 teruggekeken op honderd jaar BNNVARA.

Bron: BNNVARA/BM

Bericht delen