Nieuwe directeur voor AFN
De Audiovisuele Federatie Nederland (AFN), de vereniging van facilitaire bedrijven in de audiovisuele sector, heeft laten weten dat de huidige directeur George Freriks per 1 september terugtreedt en dan wordt opgevolgd door Stephan Luiten.
George Freriks (foto): “Deze maand word ik 68 en dat is een mooie leeftijd om me met andere zaken dan alleen maar werken te gaan bezighouden. De sector gaat mij zeer aan het hart en daarom denk ik dat het ook goed is als iemand met nieuwe, frisse energie de kar gaat trekken.”
René Delwel, voorzitter van de AFN: “George Freriks heeft een prestatie van formaat geleverd door de AFN te brengen waar we nu staan. Met 22 leden is bijna de gehele sector vertegenwoordigd en hebben we de voor onze sector relevante issues scherp op de radar. Terugkijkend is George belangrijk geweest voor de Nederlandse audiovisuele sector, hij heeft bedrijven geholpen zich verder te ontwikkelen met projecten als de Dutch Media Hub en de vele studiereizen en handelsmissies die hij voor de sector heeft georganiseerd. Met de keuze voor Stephan Luiten geven we invulling aan de sterke wens binnen de sector om onze zichtbaarheid te vergroten en de relevantie van onze sector ook in Den Haag steviger op de agenda te zetten.”
Met Stephan Luiten haalt de AFN een directeur in huis met ruime ervaring in beleidsbeïnvloeding en belangenbehartiging op het snijvlak van technologie, media en politiek. Hij werkte jarenlang als directeur public policy bij Liberty Global, was betrokken bij de totstandkoming van Europese mediawetgeving, privacy- en telecombeleid en bouwde een breed netwerk op in zowel Brussel als Den Haag.
Stephan Luiten: “De AV-facilitaire sector vervult een cruciale rol in het Nederlandse medialandschap, maar staat onder druk. Denk aan ongelijke internationale concurrentie, dreigende bezuinigingen en onduidelijkheid rond regelgeving voor zzp’ers. Ik kijk ernaar uit om samen met onze leden de positie van de sector zichtbaar en stevig op de agenda te zetten, in Den Haag én daarbuiten.”
Bron: AFN/BM
Foto: George Freriks