Hogere internetprijzen bij KPN en Ziggo jagen klanten naar Odido en Delta
Dat KPN en Ziggo samen de markt voor internetaansluitingen verdelen is niet langer vanzelfsprekend. Het klantenbestand van Ziggo krimpt al jaren en KPN groeit alleen door overnames. Odido en Delta zijn de lachende derde.
In 2015 hadden Ziggo en KPN volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bijna het alleenrecht op de internetmarkt. Het marktaandeel van alle andere internetaanbieders bij elkaar kwam niet boven de 5 procent uit.
Die situatie is tien jaar later heel anders, blijkt uit cijfers van toezichthouder ACM. Nu zit 10 tot 15 procent van alle internetklanten bij Odido. Ook Delta heeft tussen de 5 en 10 procent marktaandeel. De ACM rapporteert het marktaandeel van internetproviders in een bandbreedte van 5 procent.
“Ziggo verliest in de laatste kwartalen zo’n 40.000 klanten per kwartaal”, constateert telecomanalist Tim Poulus van marktonderzoeker Telecompaper. “Als je de overnames van andere bedrijven buiten beschouwing zou laten, krimpt het klantenbestand van KPN ook.”
KPN heeft in de afgelopen jaren verschillende kleine glasvezelnetwerken gekocht. Ook nam het bedrijf vorig jaar telecom- en internetprovider Youfone over. “Hoewel Youfone zo’n 50.000 klanten met een internetabonnement had, zie je dat beperkt terug in de klantaantallen bij KPN”, zegt Poulus.
Bron: Nu.nl/BM