Tessa van Hoof
Communicatiestrateeg, mediatrainer & interviewer
2026 - week 04

Sport als nieuwsontspanning

Volgende week is het alweer de laatste week van januari. Het jaar is nog jong, maar soms bekruipt me nu al het gevoel dat we toe zijn aan een jaaroverzicht. Er is zóveel belangrijk nieuws voorbijgekomen.

Iedere ochtend, nog met de slaap in de ogen, open ik steeds voorzichtiger de nieuwsapp en houd ik mijn hart een beetje vast. Want laten we eerlijk zijn: opbeurende verhalen zijn zwaar in de minderheid.
Juist daarom kijk ik uit naar de Olympische Winterspelen. Sport is magisch. Het verbindt. Ik geniet ervan als ‘we’ de wereld laten zien waar we als klein landje goed in zijn. Twaalf jaar geleden mocht ik voor RTL verslag doen van de Spelen in Sotsji vanuit het toenmalige Holland Heineken House. De medailles vlogen je om de oren en atleten werden als helden onthaald tijdens de huldigingen. Artiesten werden ingevlogen en de medaillemuur was te klein voor al het eremetaal. Vierendertig medailles in totaal, allemaal met een prachtig verhaal.

Ook onze reis naar de Russische badplaats zal ik niet snel vergeten. Met cameraman Gert van de Wetering vloog ik via Kyiv door naar Rusland. De overstap van acht uur voelde toen al ongemakkelijk op het verlaten vliegveld. Overal zwaarbewapende militairen, donkere, koude ruimtes, en een broodje was alleen nog uit een automaat te krijgen. Eenmaal in Rusland werden wij en alle cameraspullen tot in de puntjes gecontroleerd. Door het late tijdstip konden we geen taxi meer krijgen. Zo’n held ben ik niet, dus ik was dankbaar dat ik met Gert was en niet alleen. 

Na de Spelen veranderde de wereld snel. Invasies, de MH17-ramp, oorlogen en geweld volgden elkaar in rap tempo op. De dreiging is er niet minder op geworden. ‘Onze’ Mark Rutte krijgt internationale lof voor zijn diplomatieke Fingerspitzengefühl als secretaris-generaal van de NAVO, terwijl wij hier bij de koffie praten over een noodpakket. Ondanks de gevaren besluiten iedere dag journalisten om af te reizen naar gebieden waar het allesbehalve veilig is. Ze dompelen zich onder in het leven van oorlog en conflict en doen daar dapper verslag van. Die uurtjes in Kyiv toen vallen daarbij in het niet. 

De speech van de Canadese premier Carney in Davos over “het einde van de huidige wereldorde” kreeg veel lof en bevatte een heldere boodschap. En dus kijk ik misschien wel méér dan ooit uit naar de Spelen, in de hoop dat de rangorde op de schaatsbaan nog gewoon hetzelfde is.

Tessa van Hoof
Communicatiestrateeg, mediatrainer & interviewer 

De week van Tessa van Hoof

Communicatiestrateeg, mediatrainer & interviewer
2026 - week 04