Pieter den Boer
Pensioenconsultant PNO Media
2025 - week 06

Griep griep hoera

Zoon nummer 1 is vanmorgen zijn bed uitgekomen, en na 5 minuten hoesten weer terug onder de dekens gekropen. Daar ligt hij nu nog steeds. Zoon 2 stond vannacht 3 keer naast m’n bed omdat hij het zo koud/warm had.

Volgens de klassenapp zijn er momenteel 16 kinderen ziek. Elk tweede Teams-gesprek voer ik met iemand met een rode neus, bloeddoorlopen ogen en een raspende stem. En helaas, Ik werd zelf vannacht wakker met een droge keel en rillingen.
Het RIVM heeft het persbericht weer afgestoft, we zitten in een officiële griepepidemie. Om er een cliché tegenaan te gooien: het is de tijd van het jaar. Het wordt een lange week voor me en met een beetje pech ben ik er over 2 weken pas vanaf.

Ruim 2 jaar geleden werd ik ook ziek. Iemand had tijdens een familie-uitje een paar Covid-deeltjes meegenomen en aan mij overgedragen. Ook toen dacht ik er met een week of 2 vanaf te zijn. Mijn longen dachten er anders over, 2 weken werden 2 jaren. Ik heb een tijd lang niet kunnen werken, en ben langzaam gere-integreerd. En ook nu nog ben ik niet geheel de oude. Intensief sporten zit er niet in. Als je mij 2 jaar geleden had gezegd dat ik, kerngezond en sportief, zó ziek zou worden, dan had ik je vierkant uitgelachen.

Wat werk betreft had ik bij geen betere werkgever dan PNO Media ziek kunnen zijn. Mijn werkgever had écht begrip voor mijn situatie. Ook mijn collega’s snapten de situatie en gaven me steun. Op sommige dagen ging het echt slecht met me. Ik kon dan niets anders dan op de bank liggen. Het laatste wat ik erbij kon gebruiken was gepieker over werk of inkomen.

Niemand wil ziek worden, het overkomt je. Dan is het goed om te weten dat je werkgever en je collega’s je steunen, maar dat het ook financieel goed is geregeld. Als ik ziek was gebleven, was mijn dienstverband gestopt. Maar mijn pensioenopbouw bleef doorgaan, en ik zou een uitkering ontvangen ter compensatie van mijn inkomen. En dat geeft rust.
Daarom een oproep: ga voor jezelf eens na wat er allemaal is geregeld als je langdurig ziek wordt. En voorkom verrassingen op het moment dat het te laat is.

Pieter den Boer
Pensioenconsultant PNO Media

De week van Pieter den Boer

Pensioenconsultant PNO Media
2025 - week 06