NOS Sport bespaarde ruim miljoen euro met keuzes rond WK voetbal
NOS Sport heeft gedurende het afgelopen WK voetbal in de VS, Canada en Mexico ruim 1 miljoen euro bespaard. Volgens hoofdredacteur Xander van der Wulp heeft de redactie bepaalde redactionele en productionele keuzes gemaakt.
“Doordat we Talpa een sublicentie konden verkopen voor de samenvattingen en 75 procent van de wedstrijden vanuit de studio’s in Hilversum van commentaar voorzagen, is meer dan 1 miljoen euro bespaard”, vertelt Van der Wulp aan het AD.
Ook is de redactie ’s nachts gaan werken met een minimale bezetting zonder presentator. De hoofdredacteur verwacht dan ook dat er meer samenwerkingen volgen met commerciële partijen.
Van der Wulp stelt dat NOS Sport de afgelopen tijd “stevig” heeft gereflecteerd. “Een van de belangrijkste lessen van de afgelopen periode is dat de NOS zich in de keiharde strijd om sportrechten te lang heeft laten meeslepen. We hebben ons in de geschiedenis gedragen als een commerciële partij”, zegt Van der Wulp. Hij stelt dat deze “alles is voor Bassie-mentaliteit” inmiddels verleden tijd is.
Van der Wulp noemt de uitzendrechten rond grote wielerevenementen als voorbeeld, waarbij Eurosport inmiddels een groter pakket heeft verzameld dan de NOS. “Zij zeggen: ‘Wij zijn the home of cycling’ en dat is prima. Wij zijn blij dat wij de belangrijkste evenementen kunnen verslaan, die ons publiek echt wil zien. Zo houden we ook ruimte voor andere sporten.”
Onderhandelingen Eredivisie-samenvattingen nog bezig
De nationale rechten voor het uitzenden van het langebaanschaatsen en shorttrack zijn inmiddels weer binnengehaald, zegt Van der Wulp. De komende tijd wordt voor de Eredivisie-samenvattingen nog onderhandeld over een nieuw contract.
“We hebben natuurlijk een beduidend lager budget dan vroeger, maar ik heb echt goede hoop dat de samenvattingen bij ons blijven”, zegt de hoofdredacteur. “Als het niet lukt, zou het een zware teleurstelling zijn.”
Bron: AD/Nu.nl/BM
Foto: Stefan Heijdendael/NOS

