Beste Olympische Winterspelen ooit voor Eurosport in Nederland
dinsdag 24 februari 2026

Beste Olympische Winterspelen ooit voor Eurosport in Nederland

De Olympische Winterspelen Milaan Cortina 2026 waren voor Eurosport Nederland de best bekeken Spelen ooit. De uitzonderlijke lokale prestaties sluiten naadloos aan bij de recordgroei die Warner Bros. Discovery (WBD) in heel Europa rapporteert voor zowel lineaire tv als streaming.

Milaan Cortina 2026 was met een kijkdichtheid van 0,42% en een marktaandeel van 4,5% voor live sport onder Man 25–54 de best bekeken Olympische Spelen (zomer én winter) ooit op Eurosport Nederland. Het gemiddeld aantal kijkers (6+) kwam uit op 75.460, het hoogste niveau sinds Eurosport in Nederland olympische verslaggeving brengt. Met een all‑day marktaandeel van 4,0% was Eurosport tijdens de Spelen de vierde best bekeken zender van Nederland binnen de doelgroep Man 25–54.

Dagscore record
Op zondag 8 februari behaalde Eurosport een marktaandeel van 7,6% (M25-54), de beste dag van deze Winterspelen én hoger dan elke dagscore van Eurosport 1 tijdens de Olympische Zomerspelen Parijs 2024. De best bekeken uitzending van Milaan Cortina 2026 was de parallel reuzenslalom (dames) snowboarden op zondag 8 februari om 10:03 uur. Deze uitzending behaalde een kijkdichtheid van 2,23% op Man 25-54, de hoogste score voor een Eurosport-programma sinds 3 juli 2022. Daarnaast trok deze uitzending gemiddeld 347.712 kijkers (6+).

Beste streaming-Winterspelen ooit voor Warner Bros. Discovery
De sterke Nederlandse prestaties maken deel uit van een bredere Europese trend. Warner Bros. Discovery rapporteert de best bekeken Olympische Winterspelen op streaming ooit, met uitzonderlijke groei op HBO Max (en in andere landen ook discovery+).

Bron: Warner Bros. Discovery Nederland/BM

Bericht delen