Giovanni Piccirilli over de AI strategie van RTL
In deze aflevering van de BM Media Lounge, de laatste in 2025, wordt Giovanni Piccirilli, Chief Technology Officer bij RTL, geïnterviewd door René Delwel. Recentelijk werd bekend dat Giovanni na 8,5 jaar stopt als CTO bij de zendergroep. In de BM Media Lounge blikt hij terug en vooruit.
Een aflevering voor de echte tech-liefhebbers, volledig in het teken van de technologische- en digitale transformatie bij RTL. Volgens Giovanni Piccirilli moet die transformatie radicaal zijn en kunnen doelen niet hoog genoeg gesteld worden. In deze ‘sky is the limit’ mentaliteit is de rol van techniek van enkel een ‘enabler’ geëvolueerd naar een creatieve machine.
Wat is de rol van AI in RTL’s creatieve productieprocessen? Hoe kan het helpen bij het ontwikkelen van formats en het aanpassen van scènes in postproductie? Hoe herontwerpt RTL interne workflows om complexiteit en ‘bottlenecks’ te verminderen en natuurlijk de belangrijkste vraag: hoe ziet Giovanni de toekomst van technologie in media?
Luister hier de BM Media Lounge als podcast.
Bron: BM