RTL 5 komt met Bij de jonge adel: van de jacht tot het bal
Adellijk zijn in de 21e eeuw? Dat klinkt als iets uit een sprookje of geschiedenisboek. Toch is het voor een kleine groep Nederlanders de dagelijkse realiteit. Ze dragen een titel. Ze kennen de tradities. Ze bewegen zich in een wereld vol etiquette en gewoontes. Maar hoe past dat in het leven van nu?
In het nieuwe programma Bij de jonge adel: van de jacht tot het bal worden jonge mensen gevolgd die hun plek vinden tussen eeuwenoude gebruiken en het leven van nu. De serie is geproduceerd door Concept Street en is vanaf donderdag 4 september wekelijks te zien om 20.30 uur bij RTL 5 en vooruit te kijken bij Videoland.
Nederland telt nog steeds zo’n 10.000 adellijke personen. Van baronnen tot jonkvrouwen. Hun titels zijn wettelijk beschermd, maar zonder privileges. Wat blijft, is noblesse oblige: adel verplicht. Klinkt chique, maar wat betekent dat eigenlijk anno 2025? Voor sommigen is het een reden om zich in te zetten voor goede doelen of erfgoed. Voor anderen gewoon een onderdeel van wie ze zijn.
Bij de jonge adel: van de jacht tot het bal geeft een kijkje in het leven van jonge mensen met een titel. Wat doen ze in hun vrije tijd? Gaan ze nog steeds op slipjacht? En wat is de dresscode op een polopicknick? En kiezen ze voor een traditionele carrière of juist voor een totaal andere weg? Van galajurk op een bal tot met sneakers op straat. In eeuwenoude landhuizen vol historie of in moderne appartementen midden in de stad. Van jagen in de natuur tot dansen op een techno feestje.
Credits
Opdrachtgever: RTL 5
Productiebedrijf: Concept Street
Producent: Roy Aalderink
Hoofdredactie: Christien van der Aar
Head of productions: Tiba Prins
Productieleiding: Tessa van der Woude, Marit Latenstein
Eindredactie: Gracia Witteman, Monique Daling, Rina Knippenberg
Redactie: Lisa van Dijk, Pamela Versluis
Productie: Wouter Evertzen, Bo de Jong, Nikki Jansen
Productie stagiaire: Dide Bax
Cast: Clemens van Steijn, Clementine van Nispen tot Sevenaer, Thomas Stoop, Eduard de Vos van Steenwijk, Laurent Vergne Reepmaker, Vincent von Preuschen, Vincent Clanner von Engelshofen
Voice-over: Daan Schuurmans
Lengte: 64 minuten
Aantal afleveringen: 8
Locatie: Nederland, Duitsland, Spanje, België.
Datum eerste uitzending: 4 september, 20.30 uur, RTL 5
Bron: RTL Nederland/Concept Street/BM
Foto: Rob van der Voort/RTL