Meer dan het Manifest
De lancering van het Manifest Nieuwswijsheid was een grote mijlpaal. Maar daar stopt ons werk niet! Dit jaar organiseren we twee kennissessies, publiceren we een literatuurstudie en werken we aan podcast-afleveringen.
Het Manifest levert veel reacties op. Precies waar we op hoopten. Er verscheen een bericht op deze website en bij Villamedia, mensen willen graag kennismaken en vandaag komt Patricia op de radio! Je hoort haar bij De Nieuws BV op Radio 1 na het Journaal van 12 uur.
Marjolein en ik zitten ook niet stil. We delen het manifest met zoveel mogelijk mensen. Daarnaast publiceerde Marjolein een interview met ons en met Pieter van Boheemen, te vinden op de Manifest-pagina. Pieter en Bas Bijlsma tonen in hun Democratie Monitor de huidige staat van onze democratie. Die scoort op maar 9 van de 45 indicatoren voldoende. Dat intimidatie van journalisten toeneemt en de financiering voor journalistiek daalt, maakt nieuwswijsheid nog urgenter.
En we doen dit jaar meer. Tijdens een sessie in september praten verschillende journalisten en wetenschappers over nieuwswijs gedrag en presenteert Karin Schut haar veldscan naar huidig nieuwswijsheid-onderzoek. In november komen jongerenwerkers, bibliotheekmedewerkers, ambtenaren en andere professionals samen en verkennen zij hoe nieuwswijsheid een plek heeft in hun werk. Wil je erbij zijn of heb je ideeën? Stuur ons een mail!
Tot slot werken we samen met Jolien van de Griendt en Merlijn Passier aan een podcast waarin de pijlers van het manifest tot leven komen. Het blijft niet bij dit manifest, er is nog veel meer te doen!
Jill van Remundt
Redacteur/producer Nieuwswijsheid bij Beeld & Geluid