Arbeidsvitaminen viert 80-jarig jubileum met speciaal puzzelboek
Arbeidsvitaminen, het langstlopende nationale radioprogramma ter wereld, bestaat op 19 februari 2026 80 jaar. Ter gelegenheid van dit bijzondere jubileum geeft FC Klap het officiële Arbeidsvitaminen Puzzelboek uit, een nieuw puzzelboek waarin muzikale herinneringen en hersenkrakers samenkomen in een swingende mix van uitdagende puzzels – voor luisteraars, muziekliefhebbers én puzzelaars.
Het Arbeidsvitaminen Puzzelboek is een speelse vertaling van de sfeer en herkenbaarheid van het programma. Net als op de radio speelt muziek de hoofdrol, met bekende artiesten, onverwoestbare evergreens en talloze o ja-momenten. Ze komen allemaal terug in een gevarieerde mix van woordzoekers, kruiswoordpuzzels, quizzen, filippines en andere puzzels. Daaronder tientallen door presentator Hans Schiffers zelf getekende cryptopicto’s; cryptische tekeningen van bekende popklassiekers.
Het puzzelboek is er niet alleen voor mensen die Arbeidsvitaminen dagelijks luisteren, maar ook voor iedereen die houdt van muziek en puzzelen. Alles komt voorbij: van Nederpop tot Beatlemania en van rellende rockbands tot lekkere liefdesliedjes. Al puzzelend maak je een nostalgische muzikale reis door de tijd.
Het Arbeidsvitaminen Puzzelboek is vanaf 16 februari te koop via de boekhandel en online verkoopkanalen en kost € 19,50.
Over Arbeidsvitaminen
Arbeidsvitaminen heeft sinds 1946 een vaste formule: bedrijven en verenigingen zenden verzoeklijsten in van twintig liedjes. Vroeger ging dat per brief of kaart met de post en nu via de website. Naast de lijsten van collega’s en clubgenoten komen er tegenwoordig ook families en vriendengroepen aan bod. Arbeidsvitaminen heeft tachtig jaar radiovernieuwingen overleefd en staat nog steeds garant voor een ochtend vol verrassend vertrouwde muziek.
Presentator Hans Schiffers: “Als diskjockey in de huidige tijd is er voor mij niet eens zo veel veranderd aan deze ‘moeder aller verzoekplatenprogramma’s’. Wat luisteraars willen horen, is nog steeds wat wij draaien. Een mensenleven aan herinneringen komen voorbij in zo’n uitzending, gewoon omdat de muziek je terugbrengt in de tijd.”
Oud-presentator Gerard Ekdom (2001-2010): “De muziek was geweldig, het konden magische uren zijn, hoor. Elke dag weer iets anders. Natuurlijk werd Meat Loaf aangevraagd, maar op een gegeven moment werd dat Robbie Williams en later de Black Eyed Peas. Er zat wel ontwikkeling in.”
Oud-presentator Bas Westerweel (1987-1990): “De radiozenders waren toen nog verzuild, dus de AVRO-maandag met de Arbeidsvitaminen was echt een instituut. Wel probeerde ik zo nu en dan zelf een accentje te zetten: ik was fan van de Tröckener Kecks en die draaide ik stiekem weleens tussendoor.”
Oud-presentator Rick van Velthuysen (1986-1987): “Jan Steeman zwaaide er de scepter. Hij zei: ‘Zo, jongen, heel veel succes. Houd er wel rekening mee: er luisteren momenteel 4 miljoen mensen. Succes!’ En dan ging hij weg. Haha, no pressure!”
Bron: FC Klap/BM