Helden van Hackforts bij Omroep Gelderland
woensdag 18 februari 2026

Helden van Hackforts bij Omroep Gelderland

Helden van Hackforts is een nieuwe, 10-delige televisieserie waarin jongeren met een licht verstandelijke beperking voor het eerst op zichzelf gaan wonen op Landgoed Hackforts in Twello. Presentator Jochem van Gelder volgt de bewoners gedurende een halfjaar in hun reis naar zelfstandigheid. De serie is vanaf zondag 22 februari te zien op Omroep Gelderland.

Helden van Hackforts is het vervolg op het tv-programma Van Hommels tot Ezels en belicht particuliere zorginitiatieven in Gelderland die op kleinschalige, maar krachtige wijze het verschil maken.

Het bijzondere zorginitiatief Helden van Hackforts van Linda en Frits werd geopend in september 2025. Het initiatief biedt hun zoon Lukas, zijn vriendin Nelum en twaalf andere jongeren een veilige woonplek met 24-uurs begeleiding, eigen kamers en sfeervolle gezamenlijke ruimtes. De jongeren dragen actief bij aan het dagelijks leven: ze helpen in het theehuis en in de bed & breakfast naast het hoofdhuis. Ook het onderhoud van het 7 hectare grote landgoed wordt door de bewoners samen met hun begeleiders verzorgd. Met lokale partners, zoals een tuincentrum en een restaurant, ontdekken de bewoners zinvolle dagbesteding en leren ze op een betekenisvolle manier maatschappelijk betrokken te zijn.

Nieuwe producent: Inpetto Producties
De serie is de eerste televisieproductie van Inpetto Producties uit Dodewaard, dat het stokje overnam van Eyes & Ears uit Wijchen. Nadat Eyes & Ears begin vorig jaar aangaf te stoppen met televisieproducties, schoof Jochem van Gelder Inpetto Producties naar voren als nieuwe producent. Omroep Gelderland stemde daarmee in, waarmee het startsein werd gegeven voor deze bijzondere serie.

Het programma Helden van Hackforts is vanaf 22 februari iedere zondag te zien om 17.15 uur op Omroep Gelderland.

Bron: Inpetto Producties/BM

Bericht delen