Article header image

Winnaars vakprijzen TV-beelden bekend

De TV-beelden, de Nederlandse televisievakprijs waarmee makers en bedenkers uit de industrie elkaar jaarlijks eren voor hun werk, zijn maandag uitgereikt tijdens een gala in de Passenger Terminal in Amsterdam. De registratie is woensdag om 20.30 uur te zien op kanaal 13 van Ziggo.

Zanger en presentator Paul de Leeuw kreeg al eerder de Oeuvre Award.

Tijdens de vierde editie van de televisievakprijs zijn deze keer prijzen uitgedeeld in 17 categorieën waaronder twee nieuwe: beste regie voor een dramaserie en beste script voor een dramaserie.

Hieronder een overzicht van alle winnaaars

Beste nieuwe format: Dance Dance Dance (Talpa, RTL 4)
Andere genomineerden waren: De Wensboom (Talpa, RTL 4) en Het Collectief Geheugen (TIN CAN, RTL 4) en Masters of Fear (Skyhigh TV, VPRO) en What the Frans?! (DaVID & Co, AVROTROS)

Beste grote showprogramma: The Voice of Holland (Talpa, RTL 4)
Andere genomineerden waren: Dance Dance Dance (Talpa, RTL 4) en The Passion (Eye2Eye Media, EO / KRO)

Beste reality: Anita wordt opgenomen (Skyhigh TV, KRO-NCRV)
Andere genomineerden waren: The Undateables (Zodiak Nederland, BNN) en Van Hagelslag naar Halal (No Pictures Please, KRO-NCRV)

Beste dramaserie: One Night Stand – Geen Koningen in ons Bloed (Pupkin, NTR / VARA / VPRO)
Andere genomineerden waren: One Night Stand – Vrij (OAK Motion Pictures, NTR / VARA / VPRO) en Vechtershart (Endemol Shine Nederland, BNN)

Beste amusement: De Kwis (MediaLane, VARA)
Andere genomineerden waren: Chantal Blijft Slapen (Talpa, RTL 4) en Wie is de Mol? (IDTV, AVROTROS)

Beste made for web: Super Stream Me (CCCP / VPRO, VPRO)
Andere genomineerden waren: Brugklas (Tuvalu Media, YouTube) en Ponkers (Mediakraft Networks, YouTube)

Beste jeugdprogramma: Anti Pest Club (Skyhigh TV, EO)
Andere genomineerden waren: De Dokter Corrie Show (NTR, NTR) en Trollie (Johan Nijenhuis & Co / Zilvermeer Productions, KRO-NCRV).

Beste presentator: Chantal Janzen
Andere genomineerden waren: Martijn Krabbé, Johnny de Mol, Matthijs van Nieuwkerk en Jeroen Pauw.

Beste sponsorfit: Staatsloterij: Puur Geluk i.s.m. De Nederlandse Staatsloterij (Endemol Shine Nederland, RTL 4)
Andere genomineerden waren: Dance Dance Dance i.s.m. KPN (Talpa, RTL 4) en Vtwonen i.s.m. vtwonen (IDTV, SBS6).

Beste script voor een dramaserie voor Bastiaan Kroeger & Mees Peijnenburg, One Night Stand – Geen Koningen in ons Bloed (Pupkin, NTR / VARA / VPRO)
Andere genomineerden waren: Laura van Dijk, One Night Stand – Vrij (OAK Motion Pictures, NTR / VARA / VPRO) en Pieter Bart Korthuis & Maaik Krijgsman, Vechtershart (Endemol Shine Nederland, BNN)

Beste actuele programma: Nieuwsuur: De Teevendeal (NOS / NTR, NOS / NTR)
Andere genomineerden waren: RTL Late Night: Bataclan (Blue Circle, RTL 4) en Zembla: Ziekenhuiscalamiteiten (BNN-VARA, VARA).

Beste reportage en documentaire(programma): 2Doc: Naziha’s Lente (Volya Films, NTR)
Andere genomineerden waren: Bloedbroeders (BNN-VARA, VARA) en Nieuwsuur: Fares (NOS / NTR, NOS / NTR)

Beste second screen concept: 4JIM (Pupkin / Elements Interactive, KRO-NCRV)
Andere genomineerden waren: BankGiro Loterij The Big Picture (Talpa, RTL 4) en Penoza IV (NL Film / Elastique, KRO-NCRV)

Beste hoofdrol: Ariane Schluter, One Night Stand – Een goed leven met een gelukkig einde (BIND, NTR / VARA / VPRO)
Andere genomineerden waren: Jonas Smulders, One Night Stand – Geen Koningen in ons Bloed (Pupkin, NTR / VARA / VPRO) en Mads Wittermans, One Night Stand – Vrij (OAK Motion Pictures, NTR / VARA / VPRO).

Beste bijrol: Jacob Derwig, Penoza IV (NL Film, KRO-NCRV)
Andere genomineerden waren: Malou Gorter, One Night Stand – Geen Koningen in ons Bloed (Pupkin, NTR / VARA / VPRO) en Katja Herbers, Divorce (Talpa Fictie, RTL 4)

Beste regie voor een dramaserie: Lourens Blok, Vechtershart  (Endemol Shine Nederland, BNN)
Andere genomineerden waren: Martijn de Jong, One Night Stand – Vrij  (OAK Motion Pictures, NTR / VARA / VPRO), Mees Peijnenburg, One Night Stand – Geen Koningen in ons bloed (Pupkin, NTR / VARA / VPRO)

Beeld en geluid oeuvre award
De Beeld en Geluid Oeuvre Award werd begin februari al uitgereikt aan Paul de Leeuw. De Oeuvre Award wordt jaarlijks toegekend aan een man of vrouw die van bijzondere betekenis is (geweest) voor het Nederlandse televisielandschap.

Bron: TV-beelden/Broadcast Magazine

Bericht delen