Article header image

Nominaties TV-Beelden 2016 bekend

De TV-Beelden, de Nederlandse televisievakprijzen waarmee makers en bedenkers uit de industrie elkaar jaarlijks eren voor hun werk, worden op 7 maart uitgereikt tijdens een groots gala in de Passenger Terminal in Amsterdam. Inmiddels zijn de genomineerden bekendgemaakt.

beste nieuwe format
Dance Dance Dance (Talpa, RTL 4)
De Wensboom (Talpa, RTL 4)
Het Collectief Geheugen (in Can, RTL 4)
Masters of Fear (Skyhigh TV, VPRO)
What the Frans?! (David & Co, AVROTROS)

beste amusement
Chantal Blijft Slapen (Talpa, RTL 4)
De Kwis (MediaLane, VARA)
Wie is de Mol? (IDTV, AVROTROS)

beste grote showprogramma
Dance Dance Dance (Talpa, RTL 4)
The Passion (Eye2Eye Media, EO / KRO)
The Voice of Holland (Talpa, RTL 4)

beste reality
Anita wordt opgenomen (Skyhigh TV, KRO-NCRV)
The Undateables (Zodiak Nederland, BNN)
Van Hagelslag naar Halal (No Pictures Please, KRO-NCRV)

beste actuele programma
Nieuwsuur: De Teevendeal (NOS/NTR)
RTL Late Night: Bataclan (Blue Circle, RTL 4)
Zembla: Ziekenhuiscalamiteiten (BNN-VARA, VARA)

beste reportage en documentaire(programma)
2Doc: Naziha’s Lente (Volya Films, NTR)
Bloedbroeders (BNN-VARA)
Nieuwsuur: Fares (NOS/NTR)

beste jeugdprogramma
Anti Pest Club (Skyhigh TV, EO)
De Dokter Corrie Show (NTR)
Trollie (Joco Media/Zilvermeer Productions, KRO-NCRV)

beste presentator
Chantal Janzen
Martijn Krabbé
Johnny de Mol
Matthijs van Nieuwkerk
Jeroen Pauw

beste made for web
Brugklas (Tuvalu Media, YouTube)
Ponkers (Mediakraft Networks, YouTube)
Super Stream Me (CCCP, VPRO)

beste second screen concept
4JIM (Pupkin/Elements Interactive, KRO-NCRV)
BankGiro Loterij The Big Picture (Talpa, RTL 4)
Penoza IV (NL Film/Elastique, KRO-NCRV)

beste dramaserie
One Night Stand – Geen Koningen in ons Bloed (Pupkin, NTR/VARA/VPRO)
One Night Stand – Vrij (OAK Motion Pictures, NTR/VARA/VPRO)
Vechtershart (Endemol Shine Nederland, BNN)

beste hoofdrol
Ariane Schluter, One Night Stand – Een goed leven (met een gelukkig einde)
(BIND, NTR/VARA/VPRO)
Jonas Smulders, One Night Stand – Geen Koningen in ons Bloed
(Pupkin, NTR/VARA/VPRO)
Mads Wittermans, One Night Stand – Vrij
(OAK Motion Pictures, NTR / VARA / VPRO)

beste bijrol
Jacob Derwig, Penoza IV (NL Film, KRO-NCRV)
Malou Gorter, One Night Stand – Geen Koningen in ons Bloed
(Pupkin, NTR/VARA/VPRO)
Katja Herbers, Divorce (Talpa Fictie, RTL 4)

beste script voor een dramaserie
Laura van Dijk, One Night Stand – Vrij (OAK Motion Pictures, NTR / VARA / VPRO)
Pieter Bart Korthuis & Maaik Krijgsman, Vechtershart (Endemol Shine Nederland, BNN)
Bastiaan Kroeger & Mees Peijnenburg, One Night Stand – Geen Koningen in ons Bloed (Pupkin, NTR / VARA / VPRO)

beste regie voor een dramaserie
Lourens Blok, Vechtershart (Endemol Shine Nederland, BNN)
Martijn de Jong, One Night Stand – Vrij (OAK Motion Pictures, NTR/VARA/VPRO)
Mees Peijnenburg, One Night Stand – Geen Koningen in ons Bloed (Pupkin, NTR/VARA/VPRO)

beste sponsorfit
Dance Dance Dance i.s.m. KPN (Talpa, RTL 4)
Staatsloterij: Puur Geluk i.s.m. De Nederlandse Staatsloterij (Endemol Shine Nederland, RTL 4)
vtwonen i.s.m. vtwonen (IDTV, SBS 6)

Bron: De TV-Beelden/Broadcast Magazine

Bericht delen