cover_bm_297

Stelling: 'Bij de NPO werken teveel mensen' PDF Afdrukken E-mailadres
Stelling - Stelling
maandag, 03 mei 2010 10:59
koen_becking_foto_jansje_klazinga
foto: Jansje Klazinga
De meeste politieke partijen willen na de verkiezingen het budget van de publieke omroep fors korten. KRO-baas Koen Becking is realist genoeg om in te zien dat het bestel in deze tijd niet aan bezuinigingen kan ontkomen "Snij wel gericht, niet 'rücksichtslos'."

"Kijk vooral naar beleid en toezicht en niet naar de programma's", bepleit hij. Volgens Becking valt bijvoorbeeld bij de overkoepelende NPO nog een flinke slag te slaan. "Bij een gemiddelde grote omroep werken twee- à driehonderd mensen. Bij het centrale orgaan zijn dat er vierhonderd, ik vind dat dit niet tot elkaar in verhouding staat. De KRO heeft vorig jaar ruim drie miljoen euro bezuinigd, onze organisatie werkt al heel efficiënt. Maar op gebied van regelzucht en toezicht valt in Hilversum nog wel wat te winnen."

Becking pleit zijn omroep niet vrij van nog meer kostenbesparing. ''De KRO is bereid tot verdergaande samenwerking, we zullen uiteindelijk naar een model moeten met minder omroepen, ik denk eerder aan tien dan aan vijftien. Waarom niet het Media Park opnieuw inrichten, zodat je nog meer kunt bezuinigen op huisvesting, managementlagen en ondersteunende diensten? Of bouw iets heel nieuws in Amsterdam, die kosten haal je er op termijn wel uit. De mediawet is de afgelopen jaren steeds weer aangepast, ik hoop dat de volgende minister een compleet nieuwe wet gaat schrijven, want het medialandschap explodeert op dit moment. Daarbij zou de focus veel meer op programma's en de kijkers moeten liggen dan op het beleid, want het huidige bestel loopt op z'n einde. Kijk niet alleen naar kijkcijfers, maar ook naar de publieke waarde."

Maar als er echt een grote hap uit het budget wordt genomen, blijft er slechts een smalle elitaire omroep over, vreest Becking. "Wilders wil dat van het huidige bedrag van 750 miljoen euro nog maar 50 miljoen overblijft. Als je dat doet, kom je aan de fundamenten van onafhankelijke journalistiek. Dan tast je de stabiliteit van de democratie aan, kijk naar het Italië van Berlusconi." Over het afstoten van een publiek tv-net zegt hij: "Er gaan nu stemmen op om in dat scenario Nederland 2 op te doeken. Terwijl dat juist het meest publieke net van allemaal is, daar zijn verdiepende en profilerende programma’s te zien."

Bron: De Telegraaf

Commentaar (6)

...
PO kan wel wat minder. Maar vergeet één ding niet. We zijn nu een zeer vooraanstaand land in de wereld op het gebied van televisie. De Nederlandse samenleving verdient een hoop geld aan de formats die we wereldweid verkopen. De uitdrukking 'Never change a winning team' zou van toepassing kunnen zijn...
Geert , 11 juni 2010
...

Henk Hagoort de "nieuwe" voorzitter van de Nederlandse Publieke Omroepen (NPO) heeft eerder ook al aangegeven dat er minder omroepen nodig zijn.Nu de KRO baas ook open staat voor renovatie maakt de kans van slagen groter nog meer als ook mijn omroep, de NCRV, en b.v. Tros en E.O zich bij dit standpunt aansluiten. Ik vraag mij wel eens af wat bij voorbeeld een overigens door mij zeer gewaardeerde verslaggever Bram Schilham, benoemd als specialist voor milieutaken, zijn uren verantwoord gezien de povere verslaggeving van hem in het NOS journaal om over herhaling van hyp onderwerpen op alle zenders mar niet te spreken..
P. Pos , 04 juni 2010
...
Voor mijn werk ben ik vaak in Duitsland. Als ik de Duitse publieke omroep met die van NL vergelijk, is NL een toppunt van efficientie en zuinigheid. De Duitse publieke opinie kan het eigenlijk niet meer verdragen, dat iedere Duitser, boven de 18, 19,50 EURO , per maand!!!aan de publieke omroep moet betalen. NDR 6000 man personeel, WDR 7000, Bayerische Rundfunk 5000 enz.enz. Op het terrein van het ZDF in Mainz lopen geloof ik een kleine 7000 man rond. Dus als we ons aan onze oosterburen spiegelen, mogen wij oprecht dankbaar en tevreden zijn dat het in " Hilversum " nogal meevalt.
Huub , 31 mei 2010
...
Tsja, meneer Becking gaat naar anderen zitten te wijzen. Er waren inderdaad niet zoveel mensen en toezicht nodig geweest als de omroepen in de afgelopen 10 jaar hadden laten zien dat ze dit soort zaken zelf aan konden pakken. De waarheid is natuurlijk dat ze jarenlang weigerde om efficienter te gaan werken, dat het programmeermodel er niet dankzij de omroepen gekomen is en dat het die houdig is geweest die nu het bestel zo weining draagvlak lijkt te geven bij politiek en publiek. Terwijl - aantoonbaar - dit bestel een van de creatiefste, innovatiefste en goedkoopste publieke omroepen is dat je in de wereld kan vinden. In het buitenland zien en weten ze dat. Hier weten commerciele uitgevers, slecht geinformeerde politici en zure omroepvoorzitters daar iedere keer weer de aandacht van af te leiden.
Arthur Vierboom , 14 mei 2010
...
@nick: teveel voor wat?

Als de NPO doorgaat met de verdebilisering van haar aanbod vind ik 100 mensen al teveel. Als de NPO eindelijk weer eens op kwaliteit gaat koersen en BBC-achtige ambities heeft dan mag er wat mij betreft 2x zoveel geld tegenaan. Het is toch schandalig dat de NOS met veel meer middelen minder eigen nieuws maakt dan het RTL-Nieuws?!

Met de omroep is exact hetzelfde aan de hand als met de politiek: geen eigen gedachte of doel meer hebben, alleen nog dat doen wat (men denkt dat) de meerderheid van de Nederlanders wil: domme, kortzichtige, dicht-bij-mijn-bed items waar je vooral niets wilt horen dat je niet kent of denkt.
Wim West , 12 mei 2010
...
Ik vindt dat Becking gelijk heeft, 400 mensen bij de NPO is gewoon te veel.
Nick , 06 mei 2010

Schrijf commentaar

kleiner | groter

busy
 

Quote van de Dag

"NOVA was al de parel aan de kroon van de Publieke Omroep, maar met Nieuwsuur willen we echt het beste nieuwsprogramma van Nederland neerzetten. Zo'n icoon waar men over twintig jaar nog over praat." Jan de Jong, NOS-directeur (de Volkskrant)

-
+
1
BroadcastMagazine.nl 2010 © FC Klap, Hilversum