Beagle Nacht-tv live op Nederland 2 PDF Afdrukken E-mailadres
Televisie - Nieuws
zaterdag, 06 februari 2010 10:56
beagle_120bEerder waren al directe videobeelden via de website van het programma Beagle te volgen, maar vanaf 8 februari zal ook op televisie een live verbinding te zien zijn met de clipper Stad Amsterdam. Het enige wat de kijker hoeft te doen is na 4.00 uur afstemmen op Nederland 2. Het schip is al sinds september 2009 bezig met een reis om de wereld, volgens dezelfde route die Charles Darwin ooit volgde.

Het VPRO programma Beagle: in het kielzog van Darwin houdt zich bezig met zaken als het klimaatprobleem en vervuiling, met een sterke nadruk op de evolutietheorie en Darwins nalatenschap. Het schip vaart op dit moment aan de andere kant van de wereld, op weg naar Australië. Vanwege het tijdsverschil is het dus vooral 's nachts dat het leven aan boord interessant genoeg wordt om te volgen.

"De combinatie van een live webcam, twitterfeeds, foto's en video is een manier van verslaggeving die de VPRO tijdens festivals als Pinkpop en Lowlands als eerste heeft ingezet", zo verklaart een woordvoerder van de VPRO. "Nu brengt de VPRO zo'n mashup op televisie: een nieuwe vorm van live televisie die verder gaat dan de in het buitenland populaire meekijkavonturen met auto's of treinen", aldus de zegsvrouw.

Bron: Televizier/VPRO

Commentaar (0)

Schrijf commentaar

kleiner | groter

busy
 

Quote van de Dag

"Eredivisie Live heeft meer inkomsten dan uitgaven, maar die inkomsten zijn evenwel lang niet hoog genoeg om de clubs hun gegarandeerde tv-gelden te betalen. Dan zul je dus moeten lenen bij de bank en ik denk daarom dat Eredivisie Live dus de facto jaarlijks enkele miljoenen verlies maakt. Ze kunnen mij niet voor de gek houden." Will Moerer, directeur Sport1 (Voetbal International)

-
+
1
BroadcastMagazine.nl 2010 © FC Klap, Hilversum